Ezzel szemben napjainkban azok a vállalkozások, melyek nem képesek felvenni a ritmust a fejlődéssel, nem nyitottak a változásra, az innovációra, azok egyértelműen lemaradnak versenytársaiktól.
Legyen szó a vállalati dokumentumok digitalizálásról, a digitális workflow kialakításáról vagy a home office bevezetéséről, ezekkel ma már minden cég a saját versenyképességét és eredményességét növeli.
Bár a digitális átállás megvalósítása egy vállalkozásban nem kis feladat, mégis hosszú távon az üzleti folyamatokat, a “workflow”-t úgy képes átalakítani, hogy azok rugalmassá, ellenőrizhetővé, hatékonnyá és a munkavállalók számára igencsak könnyűvé és élvezhetővé válnak.
De mi is az a digitális workflow?
A digitális workflow lényegében az üzleti munkafolyamatok digitális verzióját, támogatását jelenti, avagy egy cég munkafolyamatainak hatékony, strukturált, ellenőrizhető, gördülékeny megvalósítása a digitális technológia segítségével.
A digitális workflow legfőbb célja, hogy a munkafolyamatok digitális úton legyenek irányítva, nyilvántartva és összefogva, illetve, hogy mind a munkavállalók, mind a vállalatvezetés számára az egyes munkafázisok könnyebbé és eredményesebbé váljanak.
Mi kell a megvalósításhoz?
A digitális workflow megvalósításához minden vállalatnak szüksége van egy elektronikus dokumentumkezelő rendszerre, ami lényegében a digitális folyamatok bevezetésének első lépését képezi.
Egy ilyen rendszer az adott vállalkozás dokumentumkezelését optimalizálja, a dokumentum alapú folyamatokat kezeli és automatizálja.
Mindezek szükségessége ma már egyértelmű, hiszen egyre több cég szembesül azzal, hogy napjainkban a vállalati iratok strukturált, digitális nyilvántartása nélkül nem lehet igazán hatékonyan működni.
Ezzel szemben, a hazai vállalkozások nagy százaléka még mindig beéri az Excel táblák használatával, a klasszikus módszerekkel. Pedig a digitális workflow kialakítása, nem csak időmegtakarítást jelent egy cég számára, hanem költségmegtakarítást is.
Egyes felmérések szerint, például a KKV-k akár 30 százalékos költségmegtakarítással is számolhatnak a digitális workflow kialakításának köszönhetően.
Persze a digitális workflow nem jelent egyet azzal, hogy a munkavállalók feladatai maguktól elvégződnek, ugyanakkor az adatok, információk, feladatok továbbításában és célzott áramlásában hatalmas szerepet játszanak.
A digitális workflow alapjául szolgáló elektronikus dokumentumkezelő rendszerek alkalmazása tehát elsősorban azért ajánlott, mert az egyszerűbb feladatok automatizálva lesznek, vagyis azok, melyek elvégzéséhez valójában nincs is szükség emberi erőforrásra.
Így a munkavállalók ahelyett, hogy ilyen feladatokra “vesztegetnék az idejüket”, más, sokkal fontosabb feladatokra tudnak koncentrálni a felszabadult időben.
Melyek a digitális workflow-val járó legfőbb előnyök?
-
Idő- és költségmegtakarítás
-
Felgyorsult, átlátható munkafolyamatok
-
A vezetői döntések hatékony támogatása
-
Hibalehetőségek és visszaélések csökkenése
-
Optimális munkamegosztás elősegítése
-
Az elveszett dokumentumok problémájának kiküszöbölése
-
Az egyes munkafázisok közötti késedelmek megszüntetése
-
Az információk nyomon követhetősége, könnyebb ellenőrizhetőség
A megvalósításhoz pedig segítségedre lehetnek külső szolgáltatók, akik professzionális kivitelezést biztosítanak, legyen szó bármekkora és bármilyen típusú vállalkozásról.
Nálunk a Rhenus-nál, az ügyfeleink elégedettsége és eredményessége az elsődleges cél, így a szolgáltatásunk minden szempontból a megbízó vállalkozásra szabott.
Ha többet szeretne tudni arról, hogy a Rhenus hogyan segíthet a dokumentumok digitalizálásban, akkor kattintson ide és vegye fel a kapcsolatot velünk az oldal alján, mi pedig hamarosan keresni fogjuk!
ÍRJON NEKÜNK!